Kilka słów o nas, czyli jak to się zaczęło...

Jesteśmy wesołą rodzinką, która pewnego dnia postanowiła z miłości do zwierząt założyć własną małą domową hodowlę.

Wszystko zaczęło się parę lat temu kiedy to przyszedł na świat nasz niepełnosprawny syn Oluś. Ciągłe rehabilitacje syna i nasze żmudne starania o jego zdrowie doprowadziły nas do momentu, w którym musieliśmy poprosić kogoś o pomoc. Tym kimś okazała się nasza kochana dogoterapeutka Zuza, suczka o złotym charakterze, kochająca wszystkich i za wszystko. To był strzał w dziesiątkę. Zuza odnalazła się u nas doskonale. Z czasem odkryliśmy jej potencjał hodowlany, który pokazała na licznych wystawach krajowych i międzynarodowych. 

I tak założyliśmy naszą hodowlę Dolnobrzeskie Cuda FCI, która mieści się pod samym Brzegiem Dolnym w okolicach Wrocławia. Z czasem poszerzyliśmy hodowlę o zwierzaka, który daje coś innego. Wydaje dźwięki przy których można zasnąć jak małe dziecko, a przy tym jest kochanym, cudownym przyjacielem rodziny o bardzo łagodnym charakterze. Decyzja padła na kotkę rasy Ragdoll czyli naszą Cash. Nieskromnie się przyznamy tutaj też trafiliśmy w dziesiątkę.

W naszej hodowli główny nacisk kładziemy na jak najlepszą socjalizację zwierzaków. Golden Retrivery słyną ze swojego oddania i posłuszeństwa. Są przyjacielem każdego dziecka i pupilami całej rodziny. Lecz trzeba pamiętać, że najważniejsza jest socjalizacja psa od urodzenia. To te pierwsze miesiące decydują o psychice psa. Z Ragdollami jest podobnie, już od pierwszych dni życia przyzwyczajamy ich do ciepła dłoni człowieka i samych pozytywnych wrażeń.

U nas w domu każdy pies i kot ma do czynienia codziennie z dwójką naszych dzieci. Dzięki temu Wasz nowy „członek rodziny” będzie przygotowany na chyba wszystkie niespodzianki jakie będą go czekać w nowym domu.

Close Menu